Новини 2011-08-23 17:39

Студенти заблокували російський блокпост у Криму

Активісти "Студентського братства" заблокували блокпост Чорноморського флоту Росії, установлений у районі Козачої бухти. Про це повідомив речник цієї всеукраїнської молодіжної громадської організації Святослав Сірий.

"Близько 20 активістів "Студентського братства" встановили 10 наметів біля блокпоста", - сказав Сірий.

"Ми вимагаємо припинити обмеження руху українською дорогою, яку незаконно зайняли російські військовослужбовці", - заявив він, говорячи про дорогу, на якій розміщено блокпост, що веде до військової частини і Державного океанаріуму.

Сірий зазначив, що на кожен намет встановили український прапор, а на огорожах блокпосту наклеєні написи "Проїзд тільки для окупантів?", "Зона військової російської окупації".

"Ми сьогодні таким чином святкуємо День Державного прапора України. Ми вимагаємо відкрити дорогу для українських громадян, щоб вони могли пройти в Державний океанаріум", - сказав Сірий.

За його словами, командування частини посилило охорону посту військовослужбовцями, які розташувалися по інший бік шлагбаума.

Нагадаємо, вісім активістів Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство», яка розпочала акцію громадського звільнення маяка «Сарич», утримували військовослужбовці Чорноморського флоту Російської Федерації на маяку «Сарич». 

До цього, за словами активістів, представники «Студентського братства» демонтували на воротах маяка "Сарич" табличку з назвою контрольного пункту і почали демонтаж колючого дроту, яка перебувала на огорожі маяка. Пізніше їх відпустили.

2 серпня Господарський суд Криму скасував прийняту 23 вересня 2010 року постанову Виконавчої служби про відмову у відкритті виконавчого провадження щодо виконання судових рішень про передачу "Держгідрографії" маяків, що використовуються Чорноморським флотом Росії в Криму.

схожі новини