Новини 2011-08-22 18:26

Студенти продовжать акції зі звільнення кримських маяків у Севастополі

Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» у вівторок, 23 серпня, завершує акцію громадського звільнення маяка «Сарич» у Криму. Про це кореспонденту Тижня повідомив координатор акції Святослав Сірий.

За його словами, наразі біля входу до маяка розташовано 10 наметів та пара – по периметру.

«Акція триватиме до завтрашнього ранку, оскільки ми плануємо завтра провести іншу акцію в Севастополі, присвячену Дню прапора», – зазначив Сірий.

Крім цього, активісти організації у День Незалежності пікетуватимуть біля головного штабу Чорноморського флоту в Севастополі.

Водночас на запитання, чи будуть подавати до суду через затримання їх військовослужбовцями Чорноморського флоту на маяку, координатор акції стверджує, що ні.

«Думаю, нічого. Нам не заподіяли ні тілесної, ні моральної шкоди. Ми навпаки виграли, що на маяк за 6 років не пускали ні виконавчої служби, ні українських посадовців, ні міліції, а ми створили прецедент, через туди пустили правоохоронні органи України», – додав Сірий.

Нагадаємо, вісім активістів Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство», яка розпочала акцію громадського звільнення маяка «Сарич», утримували військовослужбовці Чорноморського флоту Російської Федерації на маяку «Сарич». 

До цього, за словами активістів, представники «Студентського братства» демонтували на воротах маяка "Сарич" табличку з назвою контрольного пункту і почали демонтаж колючого дроту, яка перебувала на огорожі маяка. Пізніше їх відпустили.

2 серпня Господарський суд Криму скасував прийняте 23 вересня 2010 постанову Виконавчої служби Мін'юсту про відмову у відкритті виконавчого провадження з виконання судових рішень про передачу «Держгідрографії» кримських маяків.

схожі новини