Новини 2011-08-22 09:30

Російські військові утримують 8 активістів "Студентського братства" на маяку у Криму

Вісім активістів Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство», яка розпочала акцію громадського звільнення маяка «Сарич», утримуються військовослужбовцями Чорноморського флоту Російської Федерації на маяку «Сарич». Про це повідомив спікер молодіжної організації Святослав Сірий.

За його твердженням, «коли активісти увійшли на територію маяка і піднялися на вежу «Сарича» російські військовослужбовці в силовій формі зібрали їх в рубку чергового по маяку і продовжують утримувати».

Сірий також повідомив, що «активісти відмовилися говорити з російськими військовослужбовцями, пояснивши, що на території маяка моряки РФ знаходяться незаконно, тому що є рішення судів про повернення маяків Україні та заяву міністра оборони України про повернення маяків».

«Ми буде говорити тільки з українською стороною і сподіваємося, що тепер, коли міліцію не пускали на територію маяка, тепер, завдяки нашій акції, українська міліція зможе зайти сюди. Ми чекаємо міліцію, відмовляємося відповідати на будь-які питання», - сказав спікер «Студентського братства».

Нагадаємо, близько 20 активістів Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» розпочало акцію з метою активізації діяльності виконавчої служби з повернення Україною кримських маяків.

Як заявив Сірий, «маяки відсутні в переліку об'єктів, які Чорноморський флот Російської Федерації має право використовувати в Україні, тому Росія зобов'язана виконувати рішення українських судів про вилучення у неї незаконно захоплених маяків, оскільки це передбачено угодою країн СНД».

Представник «Студентського братства» також повідомив, що активісти демонтували на воротах маяка «Сарич» табличку з назвою контрольного пункту російських морських піхотинців для «залучення іноземних військовослужбовців до кримінальної відповідальної за силове захоплення стратегічних українських об'єктів навігаційного забезпечення, оренда яких заборонена законом».

Раніше Сірий повідомив, що його колеги «почали демонтаж колючого дроту, яким російські військовослужбовці незаконно обплутали український маяк».

Крім того, Сірий від імені «Студентського братства» звернувся до центральних органів влади України «покласти край незаконному перебуванню на «Саричі іноземних військ, які не мають ні договорів оренди, ні інших законних підстав для базування на найпівденнішому мисі Україна».

Сірий також заявив, що активісти мають намір почати спорудження наметового містечка для продовження акції по звільненню українських маяків до Дня Незалежності України.

2 серпня Господарський суд Криму скасував прийняте 23 вересня 2010 постанову Виконавчої служби Мін'юсту про відмову у відкритті виконавчого провадження з виконання судових рішень про передачу "Держгідрографії" кримських маяків.

схожі новини