Новини 13:07

Нового прем’єра Криму можуть обрати у жовтні. Називають три кандидатури

Питання з прем’єром Криму буде закрите до жовтня. Про це у газеті «Дзеркало тижня. Україна» пише Валентина Самар.

Автор у своїй статті «Без Джарти» зазначає, що сьогодні в Сімферополі називають три ймовірні кандидатури на посаду прем’єра. Йдеться про «міністра МВС Анатолія Могильова (знає Крим і «дуаєн» макіївської сім’ї), губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка (кримчанин, і може просуватися Дмитром Фірташем, у якого тут під контролем уся «кримська хімія») та першого віце-прем’єра Криму Павла Бурлакова, який уже тривалий час виконує обов’язки глави уряду».

«Ще один варіант може спливти по лінії Бориса Колеснікова, - після Євро-2012 він має намір реалізувати великий проект у Західному Криму, але прізвища поки що не звучать», - пише Валентина Самар.

Автор зазначає, що за кілька днів до смерті Василя Джарти президент відвідував його в «Гліцинії», причому разом із Могильовим. Після смерті Джарти президент розмовляв із Могильовим і Бурлаковим, проте, за інформацією видання, «йшлося тільки про оргмоменти, пов’язані з похоронами».

«І все ж є підстави говорити, що з названих кандидатів найбільші шанси сьогодні саме у Бурлакова», - стверджує Самар.

Вона пише, що «Бурлаков був не просто в.о. або вірною багатолітньою правою рукою Василя Джарти, сильним орговиком тощо. Він був справжнім дублером прем’єра, і так би вирішив сам Джарти».

«До речі, був час, коли Бурлакову пропонували губернаторську посаду, однак він відмовився, залишившись у команді кримського прем’єра. На його користь - і наближення парламентської кампанії, для якої кадрові потрясіння в одному з базових для ПРУ регіонів навряд чи будуть доречні», - йдеться у статті.

Натомість у Могильова «найближчим часом передбачається багато важливих турбот на ввіреному йому посту». За інформацією видання, «закритим дорученням президент розпорядився грунтовно зміцнити, скажемо так, боєготовність МВС і СБУ».

Щодо Присяжнюка, то його кандидатуру називають однією із трьох губернаторів – претендентів на відставку вже у вересні.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Автономної республіки Крим Василь Джарти помер в ніч на середу, 17 серпня. Окрім вищезазначених осіб, претендентами на пост прем’єра Криму також називали главу  Севастопольської міськадміністрації Володимира Яцубу та заступника секретаря РНБО Нестора Шуфрича.

схожі новини