Новини 18:02

Українців найбільше турбує зростання цін, і найменше - напад ворогів

Українці найбільше побоюються зростання цін і безробіття. Про це свідчать результати національного щомісячного дослідження "Омнібус" (Omnibus), проведеного компанією TNS в Україні у липні цього року.

Так, найбільше люди побоюються зростання цін (74,7% опитаних) та безробіття (71,9%). Крім того, українці бояться невиплати зарплат і пенсій (56,8%).

Поміж тим українців непокоїть зростання злочинності (42%), зупинка підприємств (33,8%). Голоду бояться 33,6% опитаних.

Бояться заразитися небезпечними для життя інфекціями (туберкульоз, СНІД тощо) 26,6%.

Майже рівна кількість опитаних бояться масових вуличних заворушень (19,4%) і холоду в квартирі (19,3%).

Можливий розпад України як держави турбує 16,1% опитаних, а наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС1 - 5,9%.

Встановлення диктатури в країні побоюються 13,8%, міжнаціональних конфліктів 12,1%, повернення до старих порядків часів застою 11,5%. При цьому нападу зовнішнього ворога на Україну побоюються 6,5%.

8,9% бояться напливу біженців, переселенців і приїжджих, 7,6% - міжрелігійних конфліктів.

"По-справжньому нічого не бояться" 2,3% опитаних.

При цьому 48,2% українців згодні з думкою, що кілька сильних керівників можуть зробити для нашої країни більше, ніж усі закони та дискусії, 32,6% - не згодні з цим, 19,3% - не визначилися.

При цьому, за даними досліджень компанії TNS в Україні, за останній рік рівень довіри до всіх політиків і інститутів влади, за винятком церкви, значно знизився і є вже традиційно негативним.

У ході дослідження було опитано 1200 респондентів у віці 16-75 років, у період з 7 по 14 липня.

"Омнібус" (Omnibus) - це різновид кількісного дослідження, яке щомісячно проводиться одночасно для декількох клієнтів з потрібних тем, а також містить постійний блок демографічних питань. Генеральну сукупність складає населення України віком від 16 до 75 років, вибіркову сукупність - 1200 респондентів щомісячно. Опитування проводиться методом інтерв'ю «обличчям до обличчя» на дому у респондентів. Похибка вибірки не перевищує 3%.

схожі новини