Новини 2011-08-19 15:43

Міноборони хоче, щоб Росія повернула Україні маяки

Міністерство оборони виступає за повернення з оренди маяків, які використовуються Чорноморським флотом Росії у Криму. Про це повідомив департамент преси та зв'язків із засобами масової інформації Міноборони.

"Маяки повинні бути повернуті Україні з оренди Чорноморським флотом Російської Федерації", - заявив департамент.

Так, міністр оборони Михайло Єжель переконаний, що питання повернення державному підприємству "Держгідрографія" (Київ) маяків, які зараз використовуються Чорноморським флотом Росії в Криму, буде вирішено позитивно.

"Коли заходиш у територіальні води держави, то саме ця держава несе повну відповідальність за всі заходи. Нонсенсом є те, що такі об'єкти використовуються іншою державою. Тому гідрографічні об'єкти повинні належати нашій державі", - цитує департамент Єжеля.

Відповідаючи на запитання, що збирається вживати міністерство для повернення маяків, департамент підкреслив, що ведення переговорів і прийняття рішень у цьому напрямку - компетенція не Міноборони, а Міністерства закордонних справ і судів.

Нагадаємо, 2 серпня Господарський суд Криму скасував прийняту 23 вересня 2010 року постанову Виконавчої служби про відмову у відкритті виконавчого провадження щодо виконання судових рішень про передачу "Держгідрографії" маяків, що використовуються Чорноморським флотом Росії в Криму.

У такий спосіб тепер підлягають виконанню накази Господарського суду Криму від 16 жовтня 2006 року та 26 серпня 2008 року про вилучення в Міністерства оборони Росії 5 маяків ("Тарханкутський", "Євпаторійський" і "Айтодорський" (розташовані на однойменних мисах), "Ялтинський" (порт Ялта) і "Маяк Солодунова" (Каламітська затока біля міста Саки)), 2 станцій радіонавігаційної системи (на "Тарханкутському" та "Євпаторійському" маяках) і низки навігаційних знаків.

При цьому штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі вважає, що такі рішення знаходяться не в компетенції суду, а повинні прийматися на урядовому рівні.

схожі новини