Новини 19:45

Сімферопольський суд заборонив активістам пити квас під Радміном

Сімферопольський місцевий суд заборонив проведення 15 серпня флеш-мобу біля будинку Ради міністрів АРК, який організували громадськими активістами через одну із соціальних мереж.

Кримські громадські активісти, які організувалися через Facebook на акцію «Не доводьте до гріха!», збиралися висловити свій протест проти кадрової політики в Криму, коли на ключові і не тільки посади в органах центральної, республіканської і навіть місцевої влади в автономії призначаються переважно вихідці з Донецької області.

За словами, одного з ініціаторів акції Сергія Веселовського, спершу її назвали «Здрастуйте, Василю Георгійовичу!» і планувалося, що флеш-мобери прийдуть з порожніми пляшками від пива, які б імітували «коктейлі Молотова».

«Це мало б виглядати як натяк на нещодавній інцидент, коли один із жителів Сімферопольського району намагався підпалити будинок кримського уряду, кинувши у двері пляшку з запальною сумішшю. Таким чином, ми хотіли показати владі, як значна частина кримчан до неї ставиться, а після акції збиралися прибрати усі пляшки», - пояснив Веселовський.

Втім, багато інтернет-активістів розцінили назву заходу образливою для кримського прем’єра Василя Джарти, який продовжує боротися з важкою хворобою і перейменували акцію.

Замість порожніх пивних пляшок її учасники вирішили принести пластикові склянки з бочковим квасом, а також офіційно сповістити про свої плани місцеву владу.

Проте суду звернулися представники Сімферопольського міськвиконкому. Його чиновники повідомили, що цього дня на центральному майдані міста перед будівлею уряду вже проходитиме публічна акція на честь «Всесвітнього дня кохання».

Показово, що суд, пославшись на постанову Президії Верховної Ради СРСР від 1988 року, заборонив проведення мирних зборів громадян перед Радою міністрів АРК.

Організатори акції вважають, що влада боїться громадян, які навіть без політичних вимог, виходять продемонструвати свою позицію.

Вони збираються оскаржити рішення суду. Допомагатимуть їм фахівці Української Гельсінської спілки з прав людини.

Кримські активісти сподівається, що Україна не піде шляхом Білорусі, а флеш-моби залишатимуться частиною громадського життя автономії.

Як повідомлялось, нещодавно Центральний районний суд Сімферополя визнав перебування громадських активістів на сходах Радміну антиурядовим мітингом.

Нагадаємо, 29 червня на знак протесту проти вирубування дерев організували пікет у центрі міста. Протест організовували інтернет-активісти через соціальну мережу Facebook.

Україна увійшла у п’ятірку країн, інтернет-користувачі яких найактивніше відвідують соціальні мережі.

Водночас, українські правозахисники наголошують, що влада України систематично порушує фундаментальні права і свободи. Зокрема, свобода мирних зібрань за нової влади порушувалася більше, ніж за п’ять попередніх років разом.

схожі новини