Новини 21:57

Мусульмани Криму вимагають рослідування поховань мігрантів у Євпаторії

Духовне управління мусульман Криму (ДУМК) просить владу розслідувати факти масового поховання іноземних трудових мігрантів у селищі Ісмаїл-Бей (Євпаторія, Крим). Про це сказано у відповідному зверненні вищої ради ДУМК до центральної влади.

Звернення спрямовано Президентові Віктору Януковичу, Верховній Раді, Кабінету Міністрів, Раді національної безпеки й оборони, Службі безпеки України і Генеральній прокуратурі.

До поховань мігрантів, відповідно до звернення, ДУМК вважає причетними послідовників хабашизму, яких організація називає сектантами.

ДУМК просить притягти до дисциплінарної відповідальності працівників міського відділу міліції Євпаторії, які, як думає організація, ухиляються від розслідування фактів поховання мігрантів.

Організація також наполягає на проведенні ексгумації тіл похованих мігрантів для визначення причин їх смерті й ідентифікації їх особистостей.

У червні ДУМК у зверненні до мусульман Криму, Узбекистану, Киргизстану, Таджикистану й Азербайджану заявило про поховання з 2006 по 2011 рік на цвинтарі у районі Євпаторії близько 20 невідомих, як припускають - трудових мігрантів із країн Середньої Азії.

Одного з похованих вдалося ідентифікувати як громадянина Киргизстану, етнічного узбека Файзієва Рустама, похованого 2009 року, імена інших людей і причини їх смерті невідомі.

У цьому документі організація також заявила, що вважає, що не всі вони померли природною смертю, і звернулася з проханням відгукнутися тих, хто що-небудь знає з цього приводу або розшукує своїх зниклих рідних.

Як відомо, ДУМК - самостійна релігійна громадська організація мусульман Криму, відтворена 31 серпня 1992 року на зборах представників мусульманських громад.

Раніше організація діяла в Криму до депортації кримських татар 1944 року.

схожі новини