Новини 12:13

Експерт: У відповідь на інцидент з Мєшковим російська влада може висилати українців

Прецедент з видворенням колишнього президента Криму Юрія Мєшкова з території України з обмеженням терміну в’їзду строком на п’ять років може призвести до подібних ситуацій з українськими громадянами на території Росії. Про це в коментарі Тижню заявив директор Українського філіалу Інституту країн СНД Володимир Корнілов.

«Я не думаю, що Росія буде висувати гучні претензії Україні чи вживати певні санкції, оскільки Мєшков не дипломатичний чи офіційний представник Росії. Зрозуміло, що були такі конфлікти і на території Росії з українськими громадянами. Однак всі подібні прецеденти офіційно були вирішені. На рівні лідерів держав було прийняте принципове рішення уникати практики висилки, недопусків на території України і Росії людей за політичними чи ідеологічними мотивами. І цей прецендент може бути і для Російської Федерації по відношенню до небажаних українських громадян на її території», – зазначив Корнілов.

За його словами, влада Криму штучно створила політичний підтекст приїзду Мєшкова.

«У нього були особисті причини приїхати в Крим, і вони були повністю виправданими... Ми бачимо, як надали цьому політичний підтекст. Якщо би не ці дії правоохоронних органів Криму до Мєшкова, то, можливо, ніхто би й уваги на це не звернув. Поговорили, обговорили, поїхав би і ніхто би не згадав, що він казав. Втім, після таких дій СБУ йому створили піар і тепер він зможе спокійно представляти себе жертвою нинішнього політичного режиму і його заяви будуть з більшою охотою цитувати в міжнародних і українських ЗМІ», – стверджує Корнілов.

Причиною вирішення конфлікту саме в такий спосіб, на думку Корнілова, є надмірна «прямолінійність і рішучість» прем'єр-міністра автономії Василя Джарти.

Нагадаємо, Мєшков був затриманий в Ялті у середу, 13 липня. Того ж дня Окружний адміністративний суд Криму підтримав постанову СБУ про видворення Юрія Мєшкова з території Україні з обмеженням в'їзду на 5 років. Як повідомив соратник Мєшкова Анатолій Лось, СБУ відмовилася викликати Мєшкову швидку і дозволити забрати особисті речі.

схожі новини