Новини 2011-07-01 13:17

Китай потренувався у блокаді Google

30 червня на офіційному сайті корпорації Google з’явилася інформація про те, що Китай заблокував пошукову систему Google для усіх китайських користувачів. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.

Окремі послуги були все ж таки доступними, проте функціонували не повноцінно. Блокування сервісу Google було першим масштабним втручанням китайської влади у діяльність компанії на території КНР з часів отримання ліцензії для продовження функціонування у Піднебесній.

Дозвіл на продовження діяльності в Китаї Google отримав після погодження з офіційною цензурою обмеженого спектру послуг, яким можна користуватися громадянам КНР.

На сьогодні представники корпорації Google заявили про відновлення функціонування своєї пошукової системи в Китаї, проте не виключає нових блокад з боку комуністичної влади КНР.

Як повідомлялось, раніше компанія Google заявляла, що її системи безпеки виявили атаку на облікові записи користувачів поштового сервісу Gmail.

На думку компанії, атака велася з Китаю: хакери хотіли викрасти паролі від поштових скриньок представників уряду США і Південної Кореї, а також китайських опозиціонерів.

У відповідь, влада Китаю назвала твердження про її причетність до нападу хакерів на пошту Google «недопустимими»

Нагадаємо, китайська інтернет-цензура блокує ім’я державного секретаря Сполучених Штатів Хіларі Клінтон. У зв’язку з цим, Держдепартамент США планує запустити програму, яка дозволить обходити китайську цензуру.