Новини 2011-06-29 09:23

Google створив власну соціальну мережу для конкуренції з Facebook

Компанія Google 28 червня представила власну соціальну мережу Google Plus, покликану конкурувати з Facebook.

Перша інформація про проект соціальної мережі від творців всесвітньо відомої пошукової системи з'явилася ще влітку 2010 року. З тих пір суперництво між Google і Facebook продовжується і не обмежується запуском конкуруючих продуктів, але може перейти в інформаційну війну один проти одного.

За словами розробників, одним з основних переваг Google Plus є зрозумілі для користувача налаштування приватності, можливість об'єднувати свої контакти в окремі групи (circles), і визначати для кожного «кола» відповідні права доступу. З одного боку, це натяк на Facebook, яка регулярно виявляється в центрі скандалів, пов'язаних із захистом даних користувача. З іншого боку, сама компанія Google неодноразово стикалася з тими ж проблемами в зв'язку з власними соціальними сервісами.

Так, у лютому 2010 року компанія запустила власний сервіс мікроблогів Google Buzz, інтегрований з популярним поштовим сервісом Gmail. Однак через помилки в інтеграції між двома продуктами всі записи користувача без попередження автоматично ставали доступними тим контактам, з якими вони найчастіше переписуються поштою.

У цьому зв'язку стала знаменитою запис у блозі користувача Fugitivus під назвою «Пішов ти, Google!». У ній автор висловлювала своє обурення тим, що через помилки до її публікацій отримав доступ її колишній чоловік, з яким Fugitivus розлучилася через його погане поводження з нею. Зрештою, компанія була змушена виплатити $8,5 мільйона за колективним позовом користувачів, які висловили своє невдоволення Buzz.

Також в Google Plus представлена функція Sparks («іскри»). З її допомогою користувачі можуть знаходити нову інформацію з потрібних тем.

Очевидно, що дана функція схожа на сервіси рекомендаційних закладок на зразок StumbleUpon або Delicious, в яких добірка матеріалів з різних тем формується на основі закладок самих користувачів.

Нарешті, в Google Plus буде доступна функція групових відеоконференцій Hangouts. Це ще одна функція, яку користувачі вже давно хочуть побачити в Facebook. У жовтні 2010 року навіть з'являлася неофіційна інформація про те, що популярна соціальна мережа може укласти партнерство з всесвітньо відомим сервісом інтернет-телефонії та відеодзвінків Skype.

Крім самої соціальної мережі, розробники вже представили мобільний сервіс для Android-смартфонів. За допомогою цього додатка користувач зможе публікувати свої фотографії та відеоролики, зняті на камеру смартфона. Також у програмі передбачена функція геолокаційні Places, що дозволяє повідомляти друзям в соціальній мережі про свій фізичний місцезнаходження - аналогічно тому, як це відбувається в знаменитому сервісі Foursquare.

За словами розробників, найближчим часом буде представлена версія і для iPhone.

Поки що залишається незрозумілою доля інших соціальних сервісів Google, включаючи сервіс мікроблогів Google Buzz, а також вже існуючу мережу Google Orkut, популярну в деяких країнах світу (наприклад, в Бразилії). На даний момент розробники не уточнюють, чи буде інтегрована Google Plus з цими сервісами. Аналогічним чином нічого не повідомляється і про інтеграцію з недавно представленим сервісом Google +1 - аналогом знаменитої кнопки «Like» з соціальної мережі Facebook.

Наразі нова соціальна мережа тестується. Розробники не уточнюють, коли мережа стане доступна всім бажаючим.