Новини 2020-11-03 09:29

Зеленський запропонував очільнику КСУ самому подати у відставку

Президент вважає, що таке рішення було б "найбільш ліберальним, яке може бути сьогодні".

Президент України Володимир Зеленський запропонував очільнику Конституційного суду України Олександру Тупицькому самому подати у відставку. Про це він сказав в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV 2 листопада.

 

"Мені здається, що сьогодні ми говоримо, в принципі, про одну людину - голову Конституційного суду, пана Тупицького. Я не хочу образити його, але мені здається, що якщо у нього є і залишилася хоч якась гідність, а у нього є сім'я, є поруч люди, які бачать реакцію суспільства, політиків, президента, то щоб вийти з цієї ситуації, щоб люди не ламали голову, як приймати той чи інший закон, він (Тупицький - ред.) має просто піти у відставку", - зазначив президент.

 

Зеленський вважає, що таке рішення було б "найбільш ліберальним, яке може бути сьогодні". "І потім спокійно перейти до оновлення складу Конституційного суду", - додав він.

 

Президент заявив, що він не відкликатиме свій законопроєкт про припинення повноважень нинішнього складу КС, тому що впевнений, що чинить правильно.

 

"Якби я знав, що я не маю рації, і звичайні люди сказали б мені, що я не маю рації, що це "гаряче" рішення, всупереч думці нашого українського суспільства, я б негайно його відкликав і не думав ні про які політичні ураження. Мені все одно, я не думаю і не біжу за рейтингами. Я не прийшов на цю посаду до кінця свого життя. Я президент демократичної країни, а не інших країн, про які ми з вами прекрасно знаємо", - наголосив він.

 

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень НАЗК. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки. 

 

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину. Свою чергою, у п’ятницю, 30 жовтня, під Конституційним судом України зібралися кілька сотень людей, незгодних з рішенням суду щодо електронного декларування.

 

Своєю чергою, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розпочало публікацію переліку осіб - як чинних, так і колишніх посадовців, - які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.