Новини 2020-11-02 15:04

Зеленський закликав "Слугу народу" ухвалити "суворі" рішення щодо Конституційного Суду

Відповідне аудіозвернення до депутатів фракції "Слуга народу" президент зробив у понеділок, 2 листопада.

Президент України Володимир Зеленський закликав народних депутатів фракції "Слуга народу" в обов'язковому порядку підтримати ініційовані ним "суворі" рішення щодо ситуації навколо Конституційного Суду України. Відповідне аудіозвернення до депутатів фракції "Слуга народу" Зеленський зробив у понеділок, 2 листопада.

 

 

"Очевидно, що за підсумками ваших сьогоднішніх рішень, голосувань ухвалюватимемо глобальні рішення. Спробуємо суворо перезавантажити всю систему, тому що час розмов закінчився. Закінчився час умовлянь та м'якості. Потрібно ухвалити суворі рішення щодо Конституційного Суду. Обов'язково. Це навіть не прохання. Жодних прохань, коли знищують цінності", - заявив президент.

 

Зеленський наголосив, що своє "право брати на себе відповідальність і платити будь-яку ціну" він особисто довів ще задовго до президентства, і тому може відкрито дивитися кожному з депутатів в очі.

 

"Але знаю, що на сьогодні поруч зі мною стоїть потужна команда "своїх". Йдеться наразі про особистий вибір кожного з вас: або ви - сила, або - десяток груп за різними інтересами. Вірю, що ми маємо вийти із ситуації переможцями. Тому що ми на стороні людей, на боці правди, на стороні прогресу", - зазначив він.

 

Зеленський заявив, що історія не судить переможців, і якщо він вирішить, що шлях розв'язання кризи можливий лише через запропонований законопроект, то потрібно його обов'язково підтримати.

 

"Якщо ми знайдемо інший, менш конфліктний шлях, - буде інше рішення. Але поки що можу сказати лише одне - останні рішення Конституційного Суду, ці скандальні скасування фундаментальних законів, - прямий і швидкий шлях до кровопролиття. І якщо той хаос, який творить КС за гроші, ми не зупинимо, то отримаємо протистояння на вулицях. І, до речі, ця відповідь від суспільства буде суворою, але справедливою", - зазначив він.

 

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень НАЗК. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки. 

 

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину. Свою чергою, у п’ятницю, 30 жовтня, під Конституційним судом України зібралися кілька сотень людей, незгодних з рішенням суду щодо електронного декларування.

 

Своєю чергою, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розпочало публікацію переліку осіб - як чинних, так і колишніх посадовців, - які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.