Новини 2020-11-01 17:22

Зеленський назвав рішення КСУ щодо е-декларування проявом змови частини старих еліт і олігархів

Зеленський зазначив, що судді нібито злякалися відповідальності.

Президент України Володимир Зеленський назвав рішення Конституційного суду щодо декларування публічним проявом змови частини старих еліт і олігархів. За його словами, зараз на шальках терезів: знищення того, за що боролися на Майданах, та повноцінна свобода. Про це глава держави написав у своєму Telegram-каналі.

 

 

Зеленський зазначив, що судді нібито злякалися відповідальності.

 

"Вони (судді) довго сиділи в засідці. Поки не почалися, нарешті, перевірки декларацій чиновників. Поки НАБУ ... не отримало право на повноцінну оперативно-розшукову роботу. Поки не запрацював ВАКС ... І ось тут їм усім стало страшно", - заявив він.

 

Глава держави додав, що наступним судді хочуть порушити роботу Вищого антикорупційного суду, який "саджатиме топ-крадіїв за ґрати".

 

"Демарш Конституційного суду - це публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти президента і проти країни. Конкретно проти. Бо тільки слабкий президент і слабка держава – запорука збереження їхнього корупційного способу життя", - додав Зеленський.

 

Нагадаємо, представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що законопроект про перезавантаження роботи Конституційного суду відповідає цінностям Конституції України. 

 

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу Конституційного Суду України, котрий ухвалив рішення щодо скасування відповідальності за неправдиві дані в деклараціях. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину. Свою чергою, у п’ятницю, 30 жовтня, під Конституційним судом України зібралися кілька сотень людей, незгодних з рішенням суду щодо електронного декларування.

 

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький на брифінгу 30 жовтня заявив, що давав присягу, а тому без об'єктивних причин на не збирається йти у відставку на вимоги тієї чи іншої людини.

 

Своєю чергою, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розпочало публікацію переліку осіб - як чинних, так і колишніх посадовців, - які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.