Новини 2020-10-26 19:17

Опитування Зеленського створило перевагу для партії влади на виборах – ОБСЄ

Опитування розмивало безпосередньо межі між державою і політичною партією.

Всенародне опитування від президента Володимира Зеленського, яке проводили 25 жовтня, у день місцевих виборів, могло частково створити неправомірну політичну перевагу для партії влади. Про це заявили спостерігачі ОБСЄ на брифінгу, як передає Інтерфакс-Україна.

 

У Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) вважають, що опитування, проведене у день голосування, розмивало межі між державою і політичною партією, яка мала до нього стосунок. 

 

"Можемо зауважити, що опитування, яке було ініційоване президентом Володимиром Зеленським, що відбувалося поруч із виборчими дільницями в день виборів і яке було профінансовано його політичною партією, а також стосувалося відповідних ініціатив, які наразі вводить його Офіс, дещо створювало неправомірну політичну перевагу, а також розмивало безпосередньо межі між державою і політичною партією", - зазначила керівниця місії спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ Інгібйoрг Сольрун Гісладоттір.

 

Вона додала, що люди, котрі працювали на президентському опитуванні, переважно перебували поза виборчими дільницями і не проявляли активності, хоча були досить помітними.

 

Як повідомлялося: Комітет виборців України вважає, що ініційоване президентом Володимиром Зеленським «опитування» 25 жовтня «реально провалилося». 

 

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на місцеві вибори 25 жовтня та відповісти на «п'ять важливих для кожного питань». В Офісі президента заявили, що це опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Своєю чергою, Комітет виборців України зазначив, що ініціатива Зеленського суперечить законодавству – оскільки відповідна процедура не передбачена Виборчим кодексом.

схожі новини