Новини 2020-10-22 19:18

Інтерв'ю Зеленського. Звільнення Венедіктової та ймовірність локдауну

Тиждень.ua зібрав найважливіше з інтерв'ю Зеленського для чотирьох телеканалів.

Президент Володимир Зеленський дав інтерв'ю "Осінь-2020: перемоги та виклики" для чотирьох телеканалів. Тиждень.ua зібрав найважливіші тези президента.

 

 

1. Зеленський заявив, що наразі ввести жорсткий карантин можливо, коли за добу будуть підтверджувати COVID-19 у 15 тисяч людей.

 

"Місяць тому ми вважали, що при 9,5 тисячах захворілих на день наша медицина зупиниться – не буде вистачати ліжок в інфекційних лікарнях та медиків... На сьогодні міністр Степанов правий, що при 15 тисячах ми можемо ввести локдаун", - сказав Зеленський.

 

2. Президент заявив, що хоче жорсткішого покарання за порушення карантину, але наразі внести зміни до законодавства не зможуть, бо ніхто цього не хоче робити перед виборами.

 

"Наші люди, я вважаю, дуже розслабилися. Я розумію, що вони втомилися від COVID, це зрозуміло, але не носити маску неправильно. Зміни до законодавства з приводу штрафів, я вважаю, повинні бути. Я вважаю, що кожна виважена людина повинна знати, що якщо вона не носить маску, одразу можна штрафувати, а не адмінпротокол, який виписує поліцейський, а потім у суді воно все розбивається”, - сказав глава держави.

 

3. Зеленський сказав, що якщо генеральна прокурорка Ірина Венедіктова не покаже результати до нового року, то він вплине і запропонує іншу кандидатуру. 

 

“До нового року ми домовилися показати серйозні результати, очікувані для людей результати”, —  сказав президент.

 

Також він заявив, що подивиться на результат усіх міністрів і найслабших може звільнити.

 

4. Зеленський вважає, що відновити Донбас без вільної економічної зони неможливо. Він розповів, що багато країн назвали ідею вільної економічної зони для Донбасу “геніальною” та додав, що зараз цією темою детально займаються.

 

“Запровадити вільну економічну зону на окупованому Донбасі зараз неможливо, ніхто не буде цього робити. Це буде тоді, коли пройде деокупація, це буде повністю наша територія, вона і так є повністю, коли там будуть виведені всі війська. Підняти частину окуповану неможливо”, - сказав президент.

 

5. Президент Зеленський розповів, що в Україні розробляють свою вакцину від COVID-19 і вона вже знаходиться на етапі тестувань, але не на людях. 

 

"Українська вакцина вже тестується, не на людях, але тестується. Шість місяців люди працюють, скільки ще часу потрібно, не знаю. Вона унікальна, бовона не така, як інші. Якщо вона ще й спрацює, то я вважаю, що ми зробили немало", - заявив глава держави.

 

Читайте також: Виступ Зеленського в Раді. Страхова медицина, вибори онлайн та продовження співпраці з МВФ


 

схожі новини