Новини 2020-10-22 18:40

Денис Казанський: Із п’яти запитань Зеленського до українців найбільший резонанс викликало те, що стосується створення ВЕЗ на Донбасі

Тема реінтеграції цього регіону для українського суспільства дуже важка й болюча. А Москва особливо й не приховує, що хотіла б вибити з України згоду на широку автономію для підконтрольних їй районів Донецької та Луганської областей і, таким чином, фактично отримати частковий контроль над українським суверенітетом.

Із п’яти питань, які президент Володимир Зеленський зненацька вирішив поставити українцям у день голосування на місцевих виборах, найбільший резонанс викликало друге — те, що стосується створення вільної економічної зони (ВЕЗ) на Донбасі. І зрозуміло, чому. Про це пише блогер та журналіст Тижня Денис Казанський.

 

Він пояснює, що тема реінтеграції цього регіону для українського суспільства дуже важка й болюча. А Москва особливо й не приховує, що хотіла б вибити з України згоду на широку автономію для підконтрольних їй районів Донецької та Луганської областей і, таким чином, фактично отримати частковий контроль над українським суверенітетом. Отже, будь-який натяк на поступки Росії в цьому напрямі сприймається патріотичною частиною суспільства як зрада.

 

«Питання про доцільність утворення на Донбасі ВЕЗ, зрозуміло, відразу ж викликало масу підозр. Спочатку Володимир Зеленський сформулював його вкрай розмито: з його звернення було неясно, який саме Донбас мається на увазі. Підконтрольна Україні територія або ОРДіЛО? Чи регіон цілком? Згодом на сайті Офісу президента з’явилося уточнення, що мова йшла виключно про ту територію, яка на даний момент контролюється урядом», — пише Казанський.

 

Однак, зауважує він, і після цього ясності в питанні не додалося. Вільні економічні зони на Донбасі раніше вже існували, причому досвід цей був визнаний невдалим. Чи були зроблені з цієї історії висновки нинішньою правлячою командою? Пропонує вона повернення до тих давніх спеціальних економічних зон (СЕЗ), які існували ще за часів президента Кучми, чи передбачає їхню модернізацію? Відповідей на ці питання поки що немає.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини