Новини 2020-10-06 19:20

«Такі питання треба вирішувати з президентом Росії»: головні тези з інтерв'ю Зеленського

Тиждень.ua зібрав основні тези з інтерв'ю виданню Politico Europe.

Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю європейському виданню Politico Europe розповів про «мінський формат» та можливість діалогу з російським президентом Владіміром Путіним.

 

 

Про вибори на окупованих територіях

 

Зеленський проти проведення місцевих виборів на окупованих територіях, оскільки «у нас не буде там спостерігачів, якщо не буде кордону (під нашим контролем) і ми не зможемо контролювати перебіг виборів».

 

За його словами, туди не зможуть приїхати західні спостерігачі, тому вибори не будуть відкриті. Крім того, не буде вільного доступу для всіх партій.

 

«В одному з «мінських» пунктів є виведення всіх незаконних військових формувань з території. Як їх будуть виводити, куди вони повинні вийти… Потім – передача нам контролю над кордоном. І тоді ми будемо знати, що нічого іншого не відбувається, що там не перебувають якісь інші мілітаризовані формування й вони не повертаються», - сказав Зеленський.

 

Про «Мінськ»

 

Зеленський зазначив, що особисто незадоволений форматом «Мінська», послідовністю та формулюванням деяких пунктів, які були підписані. Водночас він зазначає, що Україна продовжує працювати в цьому форматі для збереження діалогу.

 

Про діалог з РФ

 

Зеленський впевнений, що війну не вдасться зупинити без діалогу з РФ: «Окремий кейс – це підтримка наших західних партнерів. Але якщо ми не будемо говорити з президентом Путіним, ми не зможемо повністю відновити Україну, повернути всі наші території… В будь-якому разі в питанні припинення війни ми будемо рухатися вперед і розмовлятимемо і з партнерами, і з Росією».

 

За словами Зеленського, повернення полонених ніколи б не відбулося, якби не було діалогу з Путіним, при чому діалогу лише в «нормандському форматі» – не вистачає.

 

«У нас є питання, які не розглядалися в Нормандському форматі. Це питання повернення наших моряків, гуманітарних складнощів у кримчан, які перебувають у полоні, багато з них – за ґратами. Такі питання треба вирішувати з президентом Росії», - сказав він.

 

Про медіа

 

Зеленський заявив, що ЗМІ роблять все, щоб зірвати будь-які можливості діалогу, навіть у межах «Нормандії» чи Мінського процесу – але «це стосується саме тих медіа, які належать чи великим фінансовим структурам, чи політикам, які були у владі до мене та обіймали найвищі посади».

схожі новини