Новини 2020-10-02 17:25

Зеленський візьме участь у саміті Україна – ЄС у Брюсселі

Саміт відбудеться 6 жовтня.

Делегацію України на двадцять другому саміті Україна – Європейський Союз, який відбудеться 6 жовтня 2020 року у Брюсселі, очолить президент Володимир Зеленський. Про це у п'ятницю, 2 жовтня, повідомляється на сайті президента.

 

Як зазначається, це буде перший двосторонній саміт ЄС із країною-партнером, який пройде у Брюсселі у традиційному "живому" форматі з початку пандемії COVID-19.

 

Делегацію ЄС очолить Президент Європейської ради Шарль Мішель та Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

 

"Лідери обговорять пріоритетні питання відносин України та Євросоюзу, зокрема подальші кроки з імплементації Угоди про асоціацію, поглиблення секторальної інтеграції між Україною та ЄС, співпрацю в контексті подолання наслідків пандемії COVID-19 та подальшу підтримку з боку ЄС процесу реформ в Україні. Окрема увага буде приділена безпековій ситуації на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу, а також обговоренню шляхів посилення координації зусиль України та ЄС з метою деокупації Криму та захисту прав кримчан", - йдеться у повідомленні.

 

Також у рамках саміту планується підписання низки фінансових угод між Україною та ЄС у межах Європейського інструменту сусідства, зокрема, щодо підтримки сходу України, громадянського суспільства та пом’якшення наслідків кліматичних змін.

 

Крім того, планується підписання угод з Європейським інвестиційним банком, що передбачають залучення фінансування на удосконалення енергоефективності громадських будівель та модернізацію й цифровізацію "Укрпошти".

 

Нагадаємо, Єврокомісар з питань сусідства і розширення Олівер Варгеї заявив, що тимчасово окуповані території не є перешкодою для євроінтеграції України. 

схожі новини