Новини 2020-09-30 10:30

У ТКГ відреагували на заяви Фокіна

Учора Фокін на засіданні парламентського комітету заявив, що не бачить «жодного підтвердження» війни між Росією й Україною.

Українська делегація у Тристоронній контактній групі відреагувала на заяви заступника керівника делегації Вітольда Фокіна щодо війни на Донбасі та Криму, зроблені у Верховній Раді. Про це йдеться в офіційній заяві делегації, опублікованій в «Укрінформ» у вівторок, 29 вересня.

 

У делегації зазначили, що під час роботи як українська делегація у ТКГ не чули сумнівних заяв від Фокіна й не бачили жодних неприємних дипломатичних несподіванок.

 

«Вважаємо дивним, що пан Фокін, роблячи такі заяви, не врахував, що його сприйматимуть не просто як громадянина, який висловлює свою точку зору, а як члена української делегації, який представляє державу. Тим більше, розмова відбувалась у Верховній Раді України», - зазначається у повідомленні.

 

Повідомляється, що «Фокін, як і будь-яка людина має право на власну позицію, якою б дивною вона не здавалась», але делегація України у переговорах у ТКГ має дотримуватись виключно офіційної позиції держави навіть поза переговорами.

 

«Тим більше, що у питаннях про тимчасову окупацію Криму та війну на Донбасі дотримуватись офіційної позиції дуже легко, оскільки офіційна позиція України повністю збігається з правдою про війну», - йдеться у заяві.

 

У делегації очікують, що заяви Фокіна отримають належну оцінку.

 

У ТКГ наголосили, що війну на територію України принесла Росія та її громадяни: «Саме тому, наприклад, переговори за нашою участю відбуваються у тристоронньому форматі – Україна, ОБСЄ як посередник та Росія як держава, яка тимчасово окупувала частину нашої території. Завдання, які маємо на переговорах від президента Володимира Зеленського, побудовані на розумінні того, що Росія повністю контролює тимчасово окуповані території України, а отже має вирішальний вплив на все, що там відбувається».

 

Нагадаємо, Вітольд Фокін офіційно долучився до ТКГ 18 серпня. Президент Володимир Зеленський відповідний крок аргументував тим, що важливо «бачити людину з Донбасу». Він також наголосив, що «це правильний дипломатичний баланс».

 

Згодом Фокін у ЗМІ заявив, що «і з тієї, і з тієї сторони було скоєно багато злочинів, які зрештою мають бути розслідувані, і винні хай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція - потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу».

 

У відповідь в Офісі президента заявили, що озвучене Фокіним «не відображає офіційної позиції української делегації».

 

20-31 серпня на офіційному сайті Зеленського було зареєстровано три електроні петиції щодо усунення Фокіна з посади в ТКГ.

 

29 вересня Фокін на засіданні парламентського комітету заявив, що не бачить «жодного підтвердження» війни між Росією й Україною: «Я не політик. Зробити якесь визначення цього не можу. Бо жодного підтвердження того, що там йде війна між Україною та Росією, поки що не бачив», - заявив він. Фокін заявив, що на Донбасі проти Збройних сил України воюють бойовики й найманці майже із 30 країн світу, діють вони за підтримки Росії. Росію він назвав «контрагентом».

 

Офіс президента назвав неприйнятними заяви Фокіна.

схожі новини