Новини 2020-09-25 14:14

Росію запросять взяти участь у платформі з деокупації Криму - МЗС

Ймовірність, що Росія візьме участь, невелика.

Заступниця голови МЗС України Еміне Джеппарова заявила, що Росію запросять брати участь у міжнародній платформі з деокупації Криму, але надій на це небагато. Про це 25 вересня вона розповіла Крим.Реалії.

 

«Ми запросимо Росію взяти участь у цій платформі. Звичайно, ми розуміємо, бачачи їх страусину позицію все шість років, як вони викручують ситуацію, абсолютно цинічно поводяться щодо України і міжнародного права, тому надій, що Росія візьме участь в цій платформі, небагато», – пояснила Джеппар.

 

Вона зазначила, що одним із завдань цієї платформи є відстеження того, що відбувається у Криму. У МЗС України розуміють, що «мова йде про злочини, які Росія здійснює в Криму».

 

«Ми переконані, що те, що сталося у 2014 році в Криму і на Донбасі – це порушення того світопорядку, який виник після Другої світової війни. Не тільки Україна зацікавлена у відновленні справедливості. Це тест для західних країн», – підкреслила Джеппар.

 

Нагадаємо, що 22 вересня президент Володимир Зеленський та високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель провели зустріч, під час якої обговорили створення переговорного майданчику для деокупації Криму. 

схожі новини