Новини 2020-09-17 14:09

Рада ухвалила закон про розвідку

Відповідне рішення підтримали 258 народних депутатів.

Верховна Рада у четвер, 17 вересня, ухвалила в повторному другому читанні і в цілому доопрацьований законопроєкт "Про розвідку" (№ 2412-д). Відповідне рішення підтримали 258 народних депутатів.

 

Закон спрямовано на вдосконалення правових та організаційних засад функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб’єктів розвідувального співтовариства, підвищення ефективності їхньої взаємодії, забезпечення соціального та правового захисту співробітників розвідувальних органів і осіб, залучених до конфіденційного співробітництва з цими органами. Він має замінити чинний нині Закон "Про розвідувальні органи України".


У законі визначено термін "розвідка", конкретизовано правовий статус і сферу відповідальності Служби зовнішньої розвідки, враховано зауваження експертів і виключено з переліку розвідувальних органів Службу безпеки України. Також передбачається посилення парламентського контролю за сферою розвідки.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада внесла зміни до закону України "Про Службу зовнішньої розвідки" щодо діяльності СЗР, у яких врегульовані питання правового статусу СЗР, керівництва її діяльністю та загальної структури.

схожі новини