Новини 2020-09-16 15:27

Німеччина пропонувала США мільярдну угоду в обмін на поступки щодо "Північного потоку–2" – ЗМІ

Пропозиція начебто надійшла до Вашингтона 7 серпня.

Уряд Німеччини у серпні 2020 року пропонував Вашингтону угоду на мільярд євро в обмін на зміну Вашингтоном своєї позиції щодо "Північного потоку – 2".

 

Про це повідомила німецька газета Zeit з посиланням на письмову пропозицію міністра фінансів Німеччини Олафа Шольца його американському колезі Стівену Мнучіну, передає "Європейська правда".

 

Пропозиція надійшла до Вашингтона 7 серпня, тобто до інциденту з отруєнням російського опозиціонера Алексєя Навального і появи закликів зупинити будівництво газопроводу.

 

Пропозиція передбачала фінансування Німеччиною двох спеціальних терміналів для імпорту американського скрапленого газу. Як зазначається, американські компанії хочуть експортувати газ до Німеччини через термінали в портах Брунсбюттель і Вільгельмсгафен.

 

У письмовій пропозиції федеральний уряд пообіцяв "значно збільшити державну підтримку будівництва" терміналів, виділивши до 1 мільярда євро.

 

Однак в обмін на це уряд вимагав від США далекосяжних поступок. "Натомість США дозволять безперешкодно завершити будівництво та експлуатацію "Північного потоку-2", - йдеться в письмовій пропозиції Берліна.

 

Зауважимо, що 24 і 25 вересня глави держав ЄС обговорять майбутнє трубопроводу на своїй зустрічі на саміті в Брюсселі. Проєкт оборонного бюджету США передбачає посилення санкцій проти "Північного потоку-2". Зокрема, нові санкції торкнуться компаній, які будуть сприяти продажу, оренді або наданню суден для прокладки "Північного потоку-2".

 

Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія будує газопроводи "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу. "Північний потік-2" будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

 

6 липня Данське енергетичне агентство 6 липня дозволило використовувати при будівництві  газопроводу "Північний потік-2" у виключній економічній зоні країни трубоукладальні судна з якірним позиціонуванням. 

 

Водночас Польща готова вжити "юридичні кроки" проти Німеччини, якщо її інтереси не будуть враховані під час ухвалення газової директиви щодо газопроводу "Північний потік-2".

схожі новини