Новини 2020-09-02 10:30

Чубаров закликав міжнародну спільноту посприяти звільненню кримських татар

Він зауважив, що цілком очевидним э те, що кримінальні справи над затриманими громадянами України, як й іншими активістами, кримськими татарами - політичними в’язнями, є повністю сфабрикованими.

Голова Меджлісу кримськотатарського нарду Рефат Чубаров закликав глав дипломатичних установ іноземних держав та очільникам місій і представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, посприяти у звільненні з російського ув'язнення громадян України – кримських татар і посилити тиск на Росію для виконання резолюцій Генасамблеї ООН щодо Криму. Про це йдеться на його сторінці у Facebook.

 

Він зауважив, що цілком очевидним э те, що кримінальні справи над затриманими громадянами України, як й іншими активістами, кримськими татарами - політичними в’язнями, є повністю сфабрикованими, самі суди – неправомірними, що виконують роль судилищ з метою залякування кримськотатарського народу та етнічних українців, які проживають на тимчасовій окупованій території Криму.

 

«Можливо, деяким європейським політикам, які закликають до діалогу з президентом РФ Володимиром Путіним, не захочеться погодитися з нами, але правда полягає в тому, що найближчою метою російських окупантів є повне витіснення кримськотатарського народу - корінного народу Криму - за межі Кримського півострова, який російські окупанти перетворюють у військовий форпост, за допомогою якого РФ прагне контролювати регіони Азовського, Чорного та Середземноморського морів», - йдеться в заяві.

 

Чубаров попросив донести вищевикладену інформацію до Президентів, керівників Урядів і Парламентів ваших країн з метою сприяння ними негайному звільненню незаконно затриманих та утримуваних у Російською Федерацією громадян України- кримських політв’язнів.

 

«Знаючи прихильність урядів ваших держав принципам і цінностям демократії, нормам міжнародного права і міжнародних зобов'язань, взятих на себе в якості держави-члена ООН та ОБСЄ, Ради Європи та / або Європейського Союзу, від імені Меджлісу кримськотатарського народу закликаю їх до задіяння всіх можливих заходів, спрямованих на виконання Російською Федерацією у повній мірі резолюцій ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» 2016-2019 рр. та наказу Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», - йдеться в заяві.

 

Нагадаємо, 31 серпня російські окупанти провели обшуки в будинках кримських татар у Нижньогірському, Совєтському районах Криму, а також в місті Судак. Крім того, обшук проходитли у селі Розливи на вул. Сеітлер. Кількох активістів затримали.

 

У зв’язку з цим прокуратура і поліція Криму порушили кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків в будинках кримськотатарських активістів.

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговою хвилею незаконних обшуків і затримань жителів тимчасово окупованого Криму.

схожі новини