Новини 2020-08-27 09:55

Білоруські силовики заблокували протестувальників в костелі в Мінську, є затримані

Силовики блокували входи і виходи.

У середу, 26 червня, білоруські силовики заблокували протестувальників в будівлі Червоного костелу на площі Незалежності в Мінську. Про це повідомило Tut.by.

 

«Близько 20.30 кореспондент повідомила , що на площі Незалежності з'явився ОМОН, почався розгін протестувальників. Деякі побігли в костел, після чого силовики заштовхали всередину будівлі і тих, хто стояв на ґанку, в тому числі і нашого журналіста, і заблокували двері. На площі в цей час почалися затримання», - йдеться в повідомленні. Повідомляється, що таким чином в костелі опинилися близько 20 осіб. Крім того, в будівлі вже були парафіяни, які прийшли на службу.

 

Силовики блокували входи і виходи.

 

Через близько 40 хвилин люди змогли покинути будівлю костелу, площа на той час вже спорожніла. Територію патрулювали кілька силовиків.

 

Як повідомляється, згодом правозахисники повідомили про більш ніж 10 затриманих.

 

Ієрарх Юрій Кособуцкій попередив державні органи Білорусі і керівництво силових структур, що подібні дії є неприпустимими і незаконними, оскільки костел - це святиня Бога, яку можуть вільно відвідувати всі охочі.

 

Нагадаємо, за даними білоруської ЦВК, на президентських виборах 9 серпня в Білорусі за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску - 10,1%. Результати виборів не визнали низка країн, зокрема Велика Британія, Канада та Литва.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. До лікарень потрапили не менше 250 людей. 

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік. Опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.