Новини 2020-08-26 09:59

У Мінську тисячі білорусів вийшли на святкування неофіційного Дня Незалежності

25 серпня 1991 року було ухвалено декларацію про державний суверенітет Білорусі.

У Мінську 25 серпня тисячі людей знову вийшли в центр міста на площу Незалежності на акцію протесту. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Опозиція оголосила, що збір організований для святкування неофіційного Дня Незалежності країни – 25 серпня 1991 року було ухвалено декларацію про державний суверенітет Білорусі.

 

 

Акції проходять і в інших містах країни.

 

Як зазначається, у Гродно міліція затримала 28 співробітників місцевого підприємства "Гродно Азот", які прогулювалися містом. Затриманих відвезли до місцевого РОВД. Через якийсь час туди почали стягуватися люди. Повідомляється, що під вікнами відділу міліції зібралося більше сотні людей, які скандували "Свободу".

 

За даними ЗМІ, на площу вийшли близько 5 тисяч осіб. 

 

Нагадаємо, згідно з результатами білоруської ЦВК, на виборах президента Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,1% голосів, Святлана Ціханоуска - 10,1%. Одразу після оголошення результатів Ціханоуска заявила про створення Координаційної ради опозиції, проти якої згодом було порушено кримінальну справу за статтею 361 Кримінального кодексу - захоплення влади.  Своєю чергою, опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів. 

 

Як повідомлялося, у ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. До лікарень потрапили не менше 250 людей.

 

Водночас Лукашенка заявив, що влада "ще м’яко" зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.