Новини 2020-08-14 10:19

Протести у Білорусі. Люди знову виходять на вулиці

Вони хочуть сказати "ні" тортурам і побиттю, яким правоохоронці піддавали затриманих.

У Мінську та інших містах Білорусі в п'ятницю, 14 серпня, починаються ненасильницькі акції протесту, люди виходять на вулиці, щоб сказати своє "ні" тортурам і побиттю, яким правоохоронці піддавали затриманих. Про це повідомляє TUT.by.

 

Так, навпроти універмагу «Білорусь» в ланцюг солідарності вишикувалися лікарі (в цьому районі знаходиться 5-а лікарня). Вони тримають в руках плакати «Досить бити наших чоловіків», «Медики проти насильства».

 

На Столичному заводі імені Козлова також вийшли на страйк.

 

Нагадаємо, у Білорусі 14 серпня відпустили затриманих під час акцій протесту українців. Мова йде про волонтерів благодійної організації "Восток SOS" Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.

 

На президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка за попередніми результатами набирає 80,08%, а Святлана Ціханоуска - 10,09%. У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести, які продовжилися і наступного дня. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало загибель одного протестувальника  в результаті вибуху в Мінську. МВС стверджує, що це був саморобний вибуховий пристрій, який він хотів кинути в силовиків. Однак присутні журналісти відзначають, що в той час силовики стріляли по демонстрантах.

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. У ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян, наступної доби було затримано понад 2 тисячі, ще наступного дня - понад тисячу. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України. Згодом стало відомо, в Мінську силовики затримали двох українців – волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 12 серпня стало відомо, що у Мінську силовики затримали двох українців – волонтерів благодійної організації "Восток SOS" Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що наразі тривають пошуки затриманих громадян України.