Новини 2020-08-13 12:43

Посол України у Франції: Мінські угоди все ще є корисною платформою для досягнення домовленостей з певних питань

Останній саміт «нормандської четвірки» в Парижі підтвердив наявність цих можливостей, але водночас — і межу того, що можна досягти в рамках Мінська.

Мінські угоди були вимушеним компромісом з боку України, водночас нині вони є корисною платформою для досягнення домовленостей з деяких питань — таких, як звільнення полонених, вирішення гуманітарних проблем тощо. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив посол України у Франції Олег Шамшур.

 

«Я висловлю свою особисту думку, яку сформулював ще до того, як був призначений послом до Франції. Мінські угоди — з нашого боку — це компроміс, і компроміс вимушений. Це по-перше. По-друге, що стосується нинішнього етапу. Я вважаю, що мінські угоди усе ще є корисною платформою для контактів, для досягнення домовленостей з деяких питань — таких, як звільнення полонених, вирішення гуманітарних проблем тощо», — сказав він.

 

За словами Шамшура, останній саміт «нормандської четвірки» в Парижі підтвердив наявність цих можливостей, але водночас — і межу того, що можна досягти в рамках Мінська.

 

«Є сфери, де для відносно позитивного результату потрібен мінімум доброї волі з боку Кремля. Утім, в Парижі Путін дав абсолютно чітко зрозуміти: є питання, де він ніколи не піде назустріч Україні. І вони принципово важливі для нас, оскільки стосуються суверенітету. Як завжди, меседж Путіна був скерований і на зовнішню, і на внутрішню аудиторію. Будь-який компроміс на Донбасі, який не відповідає цілям Путіна, сприйматиметься ним як поразка, він не зможе його «продати» своїм фанам у Росії. Треба розуміти, що з принципових питань ми не можемо очікувати позитивних зрушень, бо наші та російські позиції є діаметрально протилежними. Це неприємна, але чесна реальність, яка свідчить про неможливість досягти миру на прийнятних для України умовах у короткій або навіть середньостроковій перспективі», — зауважив посол.

 

Шамшура додав, що для нього було дуже важливо почути на підсумковій прес-конференції від президента Володимира Зеленського визначення наших червоних ліній. Не менш важливо цих ліній дотримуватися. Щоб ні в кого не могло виникнути ілюзій, ніби ці лінії можуть змінити колір або конфігурацію, щоб ні в кого не виникало спокуси хоча б випробувати наших лідерів на міцність.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»