Новини 2020-07-31 11:23

Збиття літака МАУ. МЗС розповіло про результати переговорів з Іраном

Перемовини з іранською делегацією тривали 11 годин.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 31 липня на брифінгу заявив, що за результатами переговорів України з іранською делегацією щодо компенсацій за збиття під Тегераном українського літака МАУ було досягнуто трьох основних домовленостей, також Іран погодився з необхідністю прозорого неупередженого розслідування катастрофи.

 

За його словами, переговори з іранською делегацією завершилися пізно ввечері 30 липня і тривали 11 годин.

 

"Ми відзначаємо налаштованість на розв’язання проблеми, за якою прибула іранська делегація. Є згода, що необхідне прозоре неупереджене розслідування", - сказав Кулеба.

 

Він також повідомив про три основних результати переговорів з іранською делегацією:

 

  • Іран включився в переговорний процес щодо встановлення всіх обставин трагедій, притягнення всіх винних до відповідальності та виплати компенсацій;
  • Іран погодився виконати всі свої зобов’язання відповідно до міжнародної конвенції з безпеки авіації;
  • Україна домовилася з іранською стороною, як структурувати переговорний процес: говоритимуть, слідчі, технічні експерти, юристи.

"На основі цієї інформації можна буде підраховувати суми збитків. Точніше, - компенсації. Відповіді, якою наразі буде сума компенсацій наразі немає. Сума не береться з неба, не береться з голови. Вона є результатом врахування всіх чинників", - додав Кулеба.

 

Нагадаємо, раніше офіційний представник МЗС Ірану Аббас Мусаві заявив, що Тегеран погодився виплатити компенсацію за збитий літак МАУ), водночас щодо компенсації родичам та близьким загиблих громадян України переговори продовжаться. 

 

Як повідомлялося, 30 липня у Києві за участі іранської делегації розпочалися перемовини щодо компенсацій за збиття Іраном рейсу Міжнародних авіаліній України PS752.

 

20 липня у Франції почали вивчати чорні скриньки збитого поблизу Тегерану літака МАУ.  24 липня стало відомо, що розшифровка бортових самописців підтвердила незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера. 

 

Літак Boeing 737 МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані 8 січня. Лайнер виконував рейс Тегеран-Київ (PS 752). Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. На борту перебували громадяни України (11 осіб, включно з дев’ятьма членами екіпажу), Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. МАУ оприлюднила імена загиблих членів екіпажу та список пасажирів.