Новини 2020-07-31 10:44

На підтримку кандидатки у президенти. У Мінську відбулася наймасовіша акція за 10 років

У мітингу взяли участь 63 тисячі людей.

Мітинг, який відбувся у Мінську на підтримку кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської ввечері 30 липня, став наймасштабнішою політичною подією в Білорусі за останні 10 років, після протестів, викликаних виборами у грудні 2010 року.

 

 

Акція зібрала 63 тисячі, повідомляє правозахисний центр «Весна». Мітинг відбувався в парку Дружби Народів – місці, віддаленому від центру Мінська, куди традиційно влада відправляла опозицію при затвердженні заявок на акції.

 

 

Разом зі Тихановською перед учасниками мітингу виступили її соратниці – координаторка штабу Віктора Бабарика (якого ЦВК відмовилася зареєструвати кандидатом) Марія Колесникова і дружина незареєстрованого кандидата в президенти Валерія Цепкала Вероніка.

 

Вони розповідали історії зі свого життя, пояснюючи, чому прийшли в політику, і закликали білорусів проголосувати на виборах саме 9 серпня, а не достроково. Вони також просили людей ставати спостерігачами, щоб допомогти запобігти фальсифікаціям.

 

Як повідомлялося, 30 липня дружина екс-кандидата в президенти Білорусі Валерія Цапкала Вероніка заявила, що її сестру викрали.

 

Нагадаємо, 14 липня на акціях на підтримку незареєстрованих кандидатами в президенти Валєрія Цепкала та Віктара Бабарики у Білорусі були затримані майже 300 осіб. Того самого дня Центральна виборча комісія Білорусі відмовилася реєструвати на виборах кандидатом у президенти Віктара Бабарику, головного конкурента чинного глави держави Аляксандра Лукашенки.