Новини 2020-07-29 14:37

Зеленський заявив, що контроль за перемир'ям на Донбасі з боку бойовиків залежить від РФ

Разом з тим, за його словами, у разі «серйозної атаки» і «серйозних пострілів» з боку окупантів українські віськові відповідатимуть дуже потужно.

Президент України Володимир Зеленський 28 липня наголосив контроль за додержанням сталого режиму припинення вогню з боку бойовиків залежить від Російської Федерації, водночас Україна дотримується перемир’я на Донбасі на 100% та робитиме все для його збереженн.

 

«Що стосується сталого припинення вогню – це перший і я б назвав його головним пунктом у мінському процесі, це головний пункт не тільки під час засідань «нормандської четвірки», це просто головний пункт, якщо ми хочемо припинити війну і повернути наші території та людей», - наголосив глава держави на брифінгу журналістам після відвідання Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

 

«Чи можемо ми сказати, що ми домовилися про припинення вогню? Так. Чи можемо ми сказати, що немає жодних поодиноких пострілів? Ні. Вони є, вони існують, тому що це 410 кілометрів контактної лінії, і проконтролювати все дуже складно», – додав Зеленський.

 

Також глава держави відзначив, що українські військові – «дуже потужні, вони – герої». «Якщо буде здійснюватися якась серйозна атака, серйозні постріли, які виходять з рамок того, про що ми домовилися, вони будуть дуже потужно відповідати. Вони про це знають».

 

«Скоординувати все це дуже складно. Ми будемо робити все, щоб зберегти перемир’я. Сьогодні ми це бачимо. Сьогодні ми це виконуємо стовідсотково, не на 99,9%, а 100%-во. Я вдячний всім, хто дійсно це робить і за це відповідає. Що стосується тієї сторони – все буде залежати, я впевнений, від Російської Федерації, чи вона зможе так само все контролювати і чи вони зможуть, найголовніше, дотримуватися тих домовленостей, які у нас були», - наголосив він.

 

Президент зазначив, що «ми побачимо, якщо та сторона дійсно хоче припинення війни, про що вони постійно кажуть, ми це будемо відчувати… і все».

 

Нагадаємо, станом на 12.00 середи, 29 липня, фактів порушення режиму припинення вогню в районі проведення операції Об’єднаних сил на сході України не було. 

 

28 липня підрозділи Об’єднаних сил зафіксували лише один постріл з підствольного гранатомету, здійснений збройними формуваннями Російської Федерації.