Новини 2020-07-26 17:40

Близько половини британців переконані, що Росія втручалася в референдум щодо Brexit

23% із цим не згодні.

Близько половини британців вважають, що російський уряд втрутився в референдум про вихід з ЄС і в парламентські вибори минулого року. Про це свідчать результати опитування  вибори Opinium, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.

 

Зазначається, що 49% виборців вважають, що російське втручання в референдум щодо Brexit було, а 23% не згодні з цим твердженням. Серед тих, хто голосував проти виходу з ЄС 63% вважають, що Кремль втручався у референдум, серед прихильників Brexit таких 39%.

 

Близько 47% вважають, що Росія втрутилася в загальні вибори у грудні минулого року.

 

Ще дві п'ятих (40%) вважають, що Росія втрутилася в референдум про незалежність Шотландії в 2014 році.

 

Результати опитування з'явилися після довгоочікуваної публікації доповіді про втручання Росії парламентським комітетом з розвідки і безпеки минулого тижня. Вона встановила, що уряд не намагався розслідувати можливе втручання Росії в проведення референдуму. Також у ній деться, що Британія "сильно недооцінила" російську загрозу.

 

Нагадаємо, що у Об'єднаному Королівстві уряд готується просувати нове антишпигунське законодавство. Згідно з ним нові закони можуть ввести "реєстр іноземних агентів" за зразком підходу в Сполучених Штатах і Австралії. 

схожі новини