Новини 2020-07-23 18:44

У Міноборони нагадали, що Україна має право захищатися в разі збройного нападу

Міністр висловився стосовно нещодавньої домовленості про перемир'я на Донбасі.

Міністр оборони Андрій Таран заявив, що якщо обстріли бойовиків продовжаться після 27 липня, українські військові не будуть бездіяти. Про це 23 липня він повідомив на брифінгу, як передає РБК-Україна.

 

Таран зазначив, що вчорашня домовленість про повне припинення вогню на Донбасі дає реальну можливість зупинити обстріли з обох сторін.

 

"У нас в Україні така політична воля дійсно є. Сподіваємося, що інша сторона також зможе показати наявність політичної волі", - сказав він.

 

Також міністр вказав на статтю 51 Статуту ООН, яка дає країні-члену організації право захищатися в разі збройного нападу.

 

"Я теж бачив багато перемир'я, повірте мені. Ніхто не збирається чекати, поки нас будуть вбивати. Тому і кажу, що зараз ми подивимося на наявність політичної волі, яка в України є... у президента така воля є. Подивимося, що нам відповість інша сторона", - зазначив Таран.

 

У свою чергу президент Володимир Зеленський заяважив, що "у нас в Україні ніхто нічого не чекає".

 

"Ви знаєте, що коли по нас стріляють, ми завжди відповідаємо і дуже потужно. Тут не потрібно нічого шукати, якоїсь "зради", - сказав Зеленський.

 

Як повідомлялося, 23 липня спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Гайді Грау розповіла, які заходи передбачає домовленість про повне припинення вогню на Донбасі. 

схожі новини