Новини 2020-07-24 09:00

Едвард Лукас: Доповідь розвідки Великої Британії щодо Росії запізніла

Експерт висловив побоювання, що головними винуватцями такої ситуації є російські гроші.

Доповідь Комітету з питань розвідки та безпеки Великої Британії (ISC), присвячена Росії, запізніла, і не лише її публікація, яка була готова до оприлюднення ще 10 місяців тому, а й ініціювання. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

За його словами, ISC прагнув розслідувати вплив Кремля у Великій Британії ще 2015 року, але мусив витримати неодноразові тяганини від Даунінг-стрит, перш ніж узявся за роботу в липні 2018 року.

 

Лукас зауважує, що щодо сумнівних взаємодій Великої Британії з Кремлем хвилюється не тільки уряд Боріса Джонсона. Були скелети й у шафах Терези Мей та Девіда Кемерона (а ще раніше — у шафах лейбористських урядів на чолі з Ґордоном Брауном і Тоні Блером).

 

До прикладу він навів Алєксандра Літвінєнка, вбивство якого 2006 року було нечуваним і могло призвести до масової загибелі людей: незграбні кремлівські вбивці спричинили радіоактивне забруднення в лондонських готелях та в інших місцях. Замість швидкого, тверезого перегляду відносин із Росією країна отримала рішучі антикризові заходи разом із багаторічною затримкою публічного розслідування. Слабкість Великої Британії обурила й спантеличила інші країни, зокрема Сполучені Штати.

 

«Боюся, головними винуватцями такої ситуації є російські гроші. Вони підтримують прибуткову та впливову індустрію відмивання грошей і ринок для маєтків та пентхаусів, а також потоки спонсорства для політиків і їхніх нахлібників, зокрема й у Консервативній партії», — пише експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини