Новини 2020-07-23 12:15

Політв'язень Хайретдинов зазнає психологічного насильства - Денісова

Кримського татарина переміщують з камери в камеру та погрожують видворенням до ШІЗО.

Заарештований кримський татарин Сейран Хайретдинов піддається психологічному насильству. Про це написала українська омбудсман Людмила Денісова у Telegram у четвер, 23 липня.

 

«Керівництво слідчого ізолятора «ФКУ СИЗО 1 УФСИН РОССИИ по Республике Крым и г. Севастополю», де незаконно утримують  нашого співгромадянина, навмисно створює йому нестерпні умови тримання, переміщуючи його з камери в камеру та погрожуючи видворенням до ШІЗО», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається також, що грубо порушуються права українських політв’язнів Олександра Марченка, Тофіка Абдулгазієва, Руслана Сулейманова, Ескандера Абдулганієва, яких незаконно утримують в установах Федеральної служби виконання покарань Росії. Попри постійні скарги на погіршення стану здоров'я, жодному з них не надають належної медичної допомоги, що є порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

 

Повідомляється, що керівництво слідчих ізоляторів, аби створити додатковий тиск на українських політв’язнів, вилучає лікарські препарати. Зокрема, у Тофіка Абдулгазієва під час обшуку забрали знеболювальне.

 

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою негайно припинити нелюдське поводження з незаконно утримуваними українськими політв'язнями та терміново забезпечити право на отримання належної медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів, а також вжити заходи з метою припинення на них тиску з боку адміністрації СІЗО», - йдеться в повідомленні Денісової.

 

Раніше в ООН заявили про катування затриманих в анексованому Криму.

 
 
 
 

схожі новини