Новини 2020-07-23 11:12

Герцінґер: Концепт, за якого Німеччина та Франція задають у Європі швидкість і напрям, не діє

У сучасному стані Євросоюз може скотитися в цілковиту недієздатність.

Концепт, за якого Німеччина та Франція задають у Європі швидкість і напрям, коли інші країни Європейського союзу можуть лише вносити модифікації у визначені Парижем і Берліном плани, не діє. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

«Ця інституційно не легітимізована претензія на лідерство викликає в деяких європейських столицях справжній спротив проти сумнівного централістського засилля. Водночас ЄС не має перетворитися на чисту машинерію розподілення ресурсів і багатств, якою послуговуються окремі держави, паралельно конструктивно не докладаючись до збереження й розвитку європейських структур», - пише він.

 

Отже, зауважує Герцінґер, у сучасному стані ЄС може скотитися в цілковиту недієздатність. Тому необхідно почати роздумувати про те, що має постати на місці Союзу в разі його остаточної поразки.

 

«Передбачити можна перезаснування у формі федерації демократичних держав, готових передати національні компетенції відповідно розгалуженим, наднаціональним і демократично легітимованим інституціям. Таке утворення, однак, не може сприймати себе чистим союзом для захисту «європейських інтересів», а лише частиною всесвітньої ціннісної спільноти демократій, яку гостро необхідно зміцнювати. Адже всі повинні розуміти, що проект об’єднаної демократичної Європи має шанс на виживання лише тоді, коли демократія втримається за океаном та в інших частинах світу», - наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини