Новини 2020-07-17 10:58

Законопроект Бужанського про мову внесли до порядку денного Ради

17 липня парламент розглядатиме документ.

Законопроект про мову народного депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського внесли до порядку денного Верховної Ради на 17 липня. 

 

Законопроект передбачає зміни до освітнього та мовного законодавства, спрямовані на звуження сфери застосування української мови в освітньому процесі.

 

Зокрема, він пропонує зірвати перехід на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року учнів 5-11 класів, які досі навчалися російською мовою, відклавши цей перехід до 2023 року.

 

Повідомляється, що Міністерство освіти і науки впродовж трьох років провело необхідну роботу з підготовки вчителів, підручників, методичних матеріалів для того, щоб наші діти з 1 вересня могли здобувати якісну освіту українською мовою. Ухвалення законопроєкту 2362 позбавить школярів такої можливості, а отже, поставить їх у гірші умови в реалізації індивідуальної освітньої чи професійної траєкторії.

 

Також проект дозволяє і після 2023 року викладати 40-60% предметів російською мовою у 5-11 класах з навчанням мовою меншин (згідно з чинним законодавством - 20%). У всіх школах України можна буде викладати «один або декілька предметів», у тому числі, російською мовою.

 

Нагадаємо, 15 липня мовний омбудсман Тарас Кремінь закликав депутатів не підтримувати і зняти з розгляду "мовний" законопроект Максима Бужанського. 

 

схожі новини