Новини 2020-07-09 11:18

Фігурант «справи Шайтанова» був організатором окупації – СБУ

Ігор Єгоров під позивним «Ельбрус» напряму координував діяльність бойовиків на території Луганської області.

Служба безпеки зібрала матеріали, які свідчать, що полковник ФСБ РФ Ігор Єгоров, який має відношення до вербування генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, був одним із організаторів окупації та розгортання терористичної діяльності на Донбасі. Про це йдеться на сайті СБУ в четвер, 9 липня.

                      

Повідомляється, що з літа 2014 Єгоров під позивним «Ельбрус» напряму координував діяльність незаконних збройних формувань на території Луганської області, доводив до бойовиків вказівки російського командування та організовував взаємодію різних угруповань.

 

Полковник ФСБ називав себе «першим заступником командувача» військ так званої «Новоросії». Важливим аспектом його діяльності було узгодження спільних дій з так званим «міністерством оборони ДНР», забезпечення бойовиків озброєнням та боєприпасами.

 

Він особисто був присутнім на окупованій території, перенаправляв групи проросійських бойовиків з Криму на Донбас.

 

Єгоров безпосередньо причетний до збиття російською стороною українських військових літаків улітку 2014 року та до ракетних обстрілів підрозділів Збройних сил України.

 

Також полковник ФСБ РФ Єгоров займався збором розвідувальної інформації та координував диверсійні групи для протидії українським військовим.

 

 

Нагадаємо, Шайтанов є одним з колишніх керівників Центру спецоперацій «А» СБУ. Він перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ РФ Ігоря Єгорова, який є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій 1 Служби ФСБ. Шайтанова підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів. За завданням російських спецслужб він планував вбивство добровольця Адама Осмаєва. СБУ викрила Шайтанова 14 квітня.  

 

15 квітня Шевченківський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід – 60 діб тримання під вартою.

 

Шевченківський районний суд міста Києва продовжив термін перебування Шайтанова під вартою до 8 серпня.

схожі новини