Новини 2020-07-09 10:34

Екс-командувач ЗС США в Європі: У вересні будуть всі передумови для втручання Росії в Україну

Цьому, зокрема, сприяють брак води в Криму та зміни до конституції РФ.

Для втручання Росії в Україну у вересні будуть всі передумови, як-от літня посуха та нестача води в Криму. До того ж у регіоні триває дезінформаційна операція Кремля, за допомогою якої він намагається говорити про гуманітарну катастрофу. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив колишній командувач ЗС США в Європі, експерт Центру аналізу європейської політики (CEPA) генерал-лейтенант (у відставці) Бен Годжес.

 

Також, за його словами, цьому сприяють і зміни до конституції РФ, якими російська влада намагається юридично оформити свої претензії на колишні республіки Радянського Союзу. Росіяни й далі видають громадянам України свої паспорти. Це все політичні та економічні умови. Потім треба звернути увагу на військові навчання «Кавказ-2020», які зберуть у регіоні значні сили ЗС РФ.

 

Крім того, зауважив Годжес, треба розуміти, що відбувається в Сполучених Штатах.

 

«Ми відволіклися, зараз нам вистачає власних викликів та загроз через пандемію COVID-19, насильство на вулицях, що триває, та особливо через майбутні президентські вибори. Вересень — це ж лише за кілька тижнів до наших виборів. До цього можна додати абсолютно помилкове рішення про виведення 9500 американських військових з Німеччини. Більша частина із цих сил є важливими для організації логістики, швидкого підкріплення», — сказав він.

 

Отже, за словами Годжеса, усі ці речі разом не обов’язково означають, що атака буде. Однак передумови є.

 

«Тому дуже важливо, що пильнують не лише Збройні Сили України, а й решта країн регіону, як-от Грузія, Румунія й Туреччина. І Сполучені Штати також звернули на це увагу, як і НАТО. Крім того, я вважаю, що Німеччина та Франція мали б по-справжньому тиснути на Кремль, однак досі цього не зробили», — наголосив екс-командувач ЗС США в Європі.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини