Новини 2020-07-06 10:44

"Нехороший сигнал". Посол Франції прокоментував відставку Смолія

Дипломат наголосив, що Франція зацікавлена у незалежності НБУ.

Відставка очільника Нацбанку Якова Смолія "дала нехороший сигнал" щодо незалежності фінустанови. Про це сказав посол Франції в Україні Етьєн де Понсен в інтерв'ю РБК-Україна

 

"Ми зацікавлені у принципах та інституціях і ми про це сказали. Ми підтримуємо незалежність НБУ, ми стурбовані тим, що ця незалежність опинилася під загрозою з боку кількох груп, зокрема в парламенті. Але ми не фокусуємось на персонах, ми фокусуємось на інституціях, зокрема на забезпеченні незалежності Нацбанку. Якщо бути відвертим, то це все дало нехороший сигнал", - зазначив він. 

 

Дипломат додав, що є "й інші погані сигнали". 

 

"Наприклад, реформа правосуддя, яка зараз в Раді – це не те, на що ми розраховували. Вона не збігається і з рекомендаціями МВФ. А судова реформа і незалежність НБУ – це якраз умови МВФ для України. І на даний момент ці вимоги не виконуються. Це справді привід для занепокоєння", - сказав він. 

 

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада звільнила очільника Нацбанку Якова Смолія після його заяви про відставку. Його обов'язки тимчасово виконуватиме перша заступниця – Катерина Рожкова.

схожі новини