Новини 17:01

Влада Колумбії виплатить компенсації понад 4 млн людей за війну

Колумбійська влада прийняли закон про виплату компенсацій жертвам внутрішніх збройних конфліктів, що продовжуються майже 50 років. За офіційними даними, таких потерпілих в країні може налічуватися до чотирьох мільйонів осіб.

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос назвав прийняття закону «історичною подією».

Мова йде, зокрема, про потерпілих під час 47-річного конфлікту колумбійських марксистів з урядом країни.

Влада обіцяє не тільки виплатити компенсації родичам загиблих, але і повернути землі, захоплені повстанцями, їх законним власникам.

На думку аналітиків, на виплату компенсацій можуть піти десятиліття.

Як каже кореспондент Бі-бі-сі в Колумбії Джеремі Макдермотт, загальна сума виплат може скласти $20 млрд.

За його словами, таких грошей у держави на даний момент просто немає.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, який був присутній на церемонії підписання закону в Боготі, назвав документ «важливим кроком вперед».

Глава ООН також пообіцяв допомогти колумбійській владі з виплатою компенсацій.

Тільки за офіційними даними, за останні 25 років колумбійські землевласники втратили в загальній складності сім мільйонів гектарів землі.

За словами міністра у справах сільського господарства Хуана Каміль Рестрепо, повстанські угруповання неймовірно збагатилися, захоплюючи землі за допомогою насильства, погроз та шахрайства.

Нагадаємо, в лютому щорічну карту свободи слова у світі випустили«Репортери без кордонів». Колумбія була позначена у червоний колір разом з Росією, Білоруссю, Китаєм, Іраком, Афганістаном, Венесуеллою, Туреччинною тощо.

схожі новини