Новини 2020-06-19 12:52

У Мінську відбувся 7-годинний пікет на підтримку заарештованих активістів

«Ланцюг солідарності» на проспекті Незалежності розтягнувся на кілька кілометрів.

У четвер, 18 червня, у центрі Мінська відбувся майже 7-годинний пікет представників опозиції за підтримку заарештованих активістів. Про це повідомила Білоруська служба «Радіо Свобода».

 

Повідомляється, що «Ланцюг солідарності» на проспекті Незалежності розтягнувся на кілька кілометрів.

 

Учасники акції вийшли на вулиці, щоб висловити солідарність з активістами, заарештованими під час президентської виборчої кампанії, серед них Сергій Тихановький, Павло Северинець, Микола Статкевич.

 

На пікеті також тривав збір підписів за альтернативних кандидатів у президенти країни, якою з 1994 року керує Аляксандр Лукашенка. Зараз він балотується на шостий термін.

 

Зазначається, що 18 червня білоруський суд засудив співголову оргкомітету зі створення партії «Білоруська християнська демократія» Павла Северинця на ще 15 діб адміністративного арешту за звинуваченням в участі в несанкціонованих заходах. Нині Северинець відбуває арешт за пікет 7 червня. Сам активіст не визнає себе винним і каже, що брав участь у дозволених заходах.

 

Зазначимо: президентські вибори в Білорусі призначені на 9 серпня. 21 травня розпочався збір підписів виборців для висунення кандидатів. Реєстрація кандидатів триватиме з 5 до 14 липня.