Новини 2020-06-16 19:30

СБУ викрила командира бойового корабля на спробі передати РФ оборонні відомості

Військовослужбовця усунуто від посади.

Служба безпеки викрила командира бойового корабля при спробі передати оборонні відомості спецслужбам РФ. Про це повідомляється на сайті відомства у вівторок, 16 четвер.

 

«Військова контррозвідка Служби безпеки України запобігла загрозі витоку відомостей у сфері бойової готовності Військово-Морських Сил Збройних Сил України представникам спецслужб РФ… За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження», - йдеться в повідомленні.

 

Співробітники СБУ встановили, що командир бойового корабля без дозволу свого командування виїхав до тимчасово окупованої території АР Крим. Там він розпочав співпрацю із спецслужбами РФ і набув російського громадянства. Після цього капітан 2 рангу повернувся до місця дислокації свого екіпажу і почав приховано збирати інформацію з обмеженим доступом для передачі російським спецслужбам. Відомості він планував передати іноземним кураторам після виїзду на постійне місце проживання до анексованого півострова. Для цього найближчим часом він збирався звільнитися з лав Збройних сил України.

 

 

Зазначається, що у фігуранта вилучено носії інформації з обмеженим доступом, які він збирався передати іноземній стороні. Наразі його усунуто від посади, допуск до державної таємниці - скасовано.

 

Раніше СБУ викрила генерального директора одного з підприємств концерну «Укроборонпром», який залучав до роботи з таємними документами підлеглого, термін дії допуску у якого закінчився.

схожі новини