Новини 2020-05-21 11:59

Максим Віхров: Відверто проросійські сили в Україні є інструментом Москви — незалежно від того, чи самі вони це усвідомлюють

Сьогодні ці угрупування перетворилися на чинник внутрішньої дестабілізації.

Відверто проросійські сили в Україні, як і раніше, є інструментом Москви — незалежно від того, чи самі вони це усвідомлюють. Тільки тепер їхнє призначення дещо змінилося. Про це пише журналіст Тижня Максим Віхров.

 

Він зауважує, що з сили, яка може забезпечити планомірну колонізацію України (а саме такою була свого часу Партія регіонів), вони перетворились на чинник її внутрішньої дестабілізації.

 

Але, за словами Віхрова, крім саботування позитивних перетворень проросійський табір через свої медіа-ресурси є українським ретранслятором російської пропаганди. Який, на відміну від російських соцмереж, Україна ніяк не може заблокувати.

 

«Так, статус російських проксі з українською політичною пропискою після 2014 року суттєво знизився. Але, як ми переконалися шість років тому, Росія розглядає їх лише як витратний матеріал у своїх геополітичних іграх. А тому передбачити роль, яку ще відіграють в історії України спадкоємці Януковича, неможливо», — наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»