Новини 2020-05-20 15:19

Кінець карантину та справа Шеремета. Про що Зеленський говорив під час прес-конференції

Тиждень.ua зібрав головні тези президента.

Президент Володимир Зеленський 20 травня провів прес-конференцію в Маріїнському парку, на яку "у зв'язку з пандемією" змогла потрапити обмежена кількість журналістів.

 

 

Тиждень.ua зібрав головні тези Зеленського на прес-конференції.

 

Про карантин

 

Президент заявив, що Україна за місяць зможе вийти з усіх етапів карантину, запровадженого для боротьби з епідемією COVID-19. 

 

"Першу хвилю (епідемії) ми пройшли, я в цьому впевнений", - заявив президент.

 

Утім, він також розповів, що поки що транспортне сполучення між областями відновлювати не будуть, оскільки лише в шести областях наразі спостерігається зниження захворюваності. 

 

Про "нормандський формат"

 

За словами глави держави, наступна зустріч у "нормандському форматі" повинна відбутися після закінчення у світі пандемії.

 

"Ми не відпускаємо у вільне плавання питання повернення наших людей, питання повернення наших територій і незаконно анексованого Криму. У цих умовах складно зараз, але і з Німеччиною і з Францією, з усіма ми говорили, всі погоджуються, що відразу після спаду COVID-19 у нас має бути зустріч у «нормандському форматі", - сказав Зеленський.

 

Про власне президентство 

 

Зеленський відмовився від своєї обіцянки йти лише на один президентський термін. Він заявив, що одного терміну не вистачить для того, щоб вирішити численні проблеми, і додав, що "з'явилося багато справ". 

 

"Це буде звучати страшно і для моєї сім’ї, тому давайте не дискутувати на цю тему. Я подумаю", - сказав глава держави у відповідь на запитання, чи вже вирішив йти над другий термін.

 

У відповідь на запитання про невдоволення українців його політикою Зеленський відповів, що "нічого понаного не робить" і "впевнений у кожному своєму кроці". 

 

Про "плівки Єрмака" 

 

Коментуючи скандал із головою свого Офісу Андієм Єрмаком, Зеленський сказав, що "записи пусті", і їх створили для того, щоб шантажувати ОП. 

 

"Я знаю, хто проводив ці записи, я знаю для чого. Знаю, хто хотів шантажувати цими записами мене особисто, щоб я зняв Єрмака. Я знаю, хто це зробив. Не готовий зараз говорити, тому що йде слідство. Але як би там слідство не закінчилося, у мене є повна відповідь", - наголосив президент. 

 

Про справу Шеремета 

 

Глава держави заявив, що відповідальність за справу щодо вбивства журналіста Павла Шеремета несе міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 

 

"Якщо доведе слідство і суд, що ті люди (підозрювані - ред.) – вбивці, вони сядуть. Якщо ні, то будуть відповідати ті люди, які довели цю справу до суду, звинуватили невинних людей. З усіма цими справами ми точно розберемося", - сказав він. 

 

Зеленський додав, що ця справа більш неоднозначна, ніж справа щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк. 

схожі новини