Новини 2020-05-07 17:58

В СБУ озвучили причину обшуків в екс-голови ДПС Верланова

Колишнє керівництво Державної податкової служби підозрюють в організації схеми з формування податкового кредиту.

Правоохоронці провели обшуки в колишнього керівника Державної податкової служби Сергія Верланова, тому що колишнє керівництво ДПС підозрюють в організації схеми з  формування податкового кредиту на мільярди гривень. Про це повідомляється на сайті Служби безпеки у четвер, 7 травня.

 

«У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели понад 100 обшуків у різних регіонах України за місцями роботи та проживання фігурантів, у тому числі у колишнього керівника Державної податкової служби», - йдеться в повідомленні.

 

Вилучену під час слідчих дій документацію буде додано як доказову базу до матеріалів справи.

 

За версією слідства, до оборудки також причетні керівники територіальних управлінь ДПС. В СБУ встановили, що протягом 2019-2020 років чиновники у змові з організаторами транзитно-конвертаційних груп створили схему із незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

 

Встановлено факти несанкціонованого втручання у роботу електронних баз даних податкової, у тому числі шляхом внесення змін до алгоритму автоматичної перевірки податкових накладних в Єдиному реєстрі низки суб’єктів господарської діяльності (СГД) із ознаками «ризиковості» (фіктивності).

 

Це призводило до штучного формування сум податкового кредиту з ПДВ, який потім відображався нібито як для СГД реального сектору економіки. Дії посадовців призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також легалізації коштів, одержаних протиправним шляхом.

 

Банківські рахунки суб’єктів господарської діяльності, задіяних у схемі, заблоковано.  Крім того, накладено арешт на ліміти цих СГД з податку на додану вартість в електронній системі адміністрування ПДВ.

 

Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 364, ч.3 ст. 258-5, ч. 3 ст.212 та ч. 3 ст. 209 ККУ.

 

Нагадаємо, у квітні СБУ та Держбюро розслідувань провели обшуки в Державній митній службі.