Новини 2020-04-16 15:47

Рада змінила Регламент для спрощення розгляду законопроектів із великою кількістю поправок

Згідно з документом, Регламент ВР доповнюється статтею "Особлива процедура розгляду законопроектів у другому читанні".

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон про внесення змін до Регламенту ВР щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури (№1043), яким вводиться особлива процедура розгляду законопроектів з великою кількістю поправок. За відповідне рішення проголосували 242 народних депутати.

 

Згідно з документом, Регламент Верховної Ради доповнюється статтею "Особлива процедура розгляду законопроектів у другому читанні".

 

Вона передбачає, що законопроект може розглядатися за особливою процедурою в разі подання до його другого читання пропозицій, поправок у кількості, що у п’ять разів або більше перевищує кількість статей проекту первинного законодавчого акта чи кількість пунктів проекту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менш як 500 пропозицій чи поправок.

 

Водночас така процедура не застосовується до проектів кодексів і законопроектів, що розглядаються за спеціальною процедурою.

 

Особлива процедура застосовується за пропозицією, підписаною не менш як 150 депутатами і підтриманою не менш як 226 голосами на пленарному засіданні Верховної Ради, за умови надання народним депутатам порівняльної таблиці та супровідних документів до неї.

 

"У разі прийняття Верховною Радою рішення про застосування особливої процедури у дводенний строк з дня прийняття такого рішення кожна депутатська фракція (депутатська група) має право визначити не більше п’яти пропозицій, поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає, та надіслати на адресу головного комітету лист із зазначенням номерів та ініціаторів таких пропозицій, поправок у порівняльній таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання", - йдеться у тексті закону.

 

Кожен позафракційний народний депутат, пропозиції, поправки якого не враховані головним комітетом, має право визначити не більше однієї своєї неврахованої пропозиції, поправки, на якій він наполягає.

 

Після цього головний комітет у дводенний строк узагальнює отримані пропозиції і поправки і готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроекту в другому читанні, до якої включає також усі враховані головним комітетом пропозиції і поправки.

 

На пленарному засіданні під час розгляду законопроекту в другому читанні за особливою процедурою передбачається обговорення пропозицій, поправок, включених до уточненої порівняльної таблиці законопроекту, із можливим наступним голосуванням щодо врахування відхилених або щодо підтвердження врахованих головним комітетом пропозицій і поправок..

 

Ініціатору відхиленої поправки буде надаватися виступ тривалістю до 2 хвилин, народному депутату, який вимагає поставити на голосування (для її підтвердження) пропозицію, поправку, враховану головним комітетом, – до 1 хвилини.

 

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада у першому читанні ухвалила закон №3260 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності", який називають "антиколомойським".  Закон унеможливить скасування рішення НБУ про націоналізацію/ліквідацію банків та повернення несправедливої компенсації з держбюджету їхнім попереднім власникам.

 

7 квітня стало відомо, що семеро депутатів подали до цього закону понад 16 000 правок.

схожі новини