Новини 2020-04-13 10:14

Нових випадків COVID-19 серед нардепів не зафіксували – Разумков

Деякі народні обранці вже одужали.

Нових випадків захворювання COVID-19 серед народних депутатів немає. Про це розповів голова парламенту Дмитро Разумков у понеділок, 13 квітня, в ефірі телеканалу 1+1.

 

«Кількість не збільшилася, навпаки, деякі народні депутати вже одужали, і я сподіваюся, що найближчим часом уже повернуться на роботу. Є частина народних депутатів, які на самоізоляції, оскільки мали контакти з тим, хто захворів», - сказав Разумков.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 13 квітня зафіксовано 3102 випадки COVID-19. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку тяжких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.