Новини 2020-04-10 16:45

СБУ пропонує продовжити заборону російських соцмереж ще на 3 роки

Мова йде про «Одноклассники» та «ВКонтакте».

Служба безпеки пропонує продовжити санкції щодо російських соціальних мереж «Одноклассники» та «ВКонтакте» ще на 3 роки. Відповідні пропозиції голова Служби Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони України, повідомляється на сайті СБУ у п’ятницю, 10 квітня.

 

Як зазначається, за період дії санкцій українських користувачів у цих соцмережах поменшало втричі, що звузило аудиторію, на яку спрямовані інформаційні операції російських спецслужб.

 

«Проти України триває гібридна війна, і ми продовжуємо протистояти інформаційним атакам з боку РФ. У продовженні санкцій є сенс: цим ми захистимо наших громадян від фейків і маніпуляцій, а відповідно – збережемо безпеку держави в цілому», – сказав Баканов.

 

Як повідомляється, протягом 2017-2020 років СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивного контенту в «Одноклассники» і «ВКонтакте». З початку введення санкцій СБУ зареєструвала майже 100 кримінальних проваджень щодо власників та адміністраторів антиукраїнських спільнот. Усі вони мають ознаки вчинення злочинів: посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу чи захоплення державної влади, і навіть створення терористичних груп.

 

«Також кіберфахівці Служби відзначають сплеск активності агітаторів, троле- і  ботоферм у російських соцмережах. Це пов’язано з карантинними заходами у період пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, наближенням Великодня і травневих свят. За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з інформаційного простору РФ, зокрема із вказаних соцмереж», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 16 травня 2017 року колишній президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, «Яндекс», «ВКонтакте» та «Однокласники», а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, «Первый канал».

схожі новини