Новини 19:24

Кримські заповідники зміцнюють донецькими кадрами

У Бахчисарайський історико-культурний заповідник призначено нового заступник директора з Донецька. Про це повідомив директор заповідника Євген Петров.

За його словами, напередодні Анатолій Рудковський був представлений співробітникам заповідника. Крім того, заступник з'явився і у директора Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника.

«Це призначення ніційовано кримським урядом. 1-й заступник міністра Олена Плакіда поставила нас перед фактом неминучості включення до структури Алупкінського і Бахчисарайського заповідників заступників з фінансової частини. Нас відразу представили кандидатів на цей пост, причому без будь-яких перспектив і можливості оскаржити цей вибір або змінити », - розповів Петров.

За словами директора заповідника, зараз розробляється новий штатний розклад, в який включать  нову посаду для призначенця з Донецька: Рудковський буде заступником директора Бахчисарайського заповідника з фінансових та економічних питань.

«По суті, у нас була посада головного бухгалтера, що включає й інші функції. Нас це цілком задовольняло. Але уряд вважає, що адміністрування заповідників - Алупкінського і Бахчисарайського - треба посилити саме такими кадрами », - зазначив Петров.

«Є економічна освіта, проходив спеціальні курси. За освітою він може підходити на цю посаду, якщо не враховувати той момент, що він у гуманітарній сфері ніколи не працював », - додав Петров.

За неперевіреною інформацією, Анатолій Рудковський в радянські часи охороняв вищих посадових осіб (нібито Раїсу Горбачову). Крім того, він займався організацією охорони декількох фірм в Донецьку. Має свій власний бізнес.

Загалом, в Криму триває зміна або «зміцнення» керівництва найбільш привабливих туристичних об'єктів кадрами, що ніколи не мали стосунку до цієї сфері. Так, у лютому заступник голови Ради міністрів Криму Катерина Юрченко представила колективу Кримської Республіканської установи «Лівадійський палац-музей» нового директора - Світлану Москаленко, яка з 1999 року працювала директором ДП «Центр професійного навчання» Державної податкової адміністрації України (ДПАУ). Сама ж Катерина Юрченко перейшла на роботу до Криму з посади радника голови ДПАУ, а до цього займала різні посади в департаментах Податкової адміністрації України.

Брат голови Республіканського комітету з охорони культурної спадщини Сергія Тура - Денис Тур, який раніше очолював нафтотрейдерської фірми, призначений в.о. директора Національного заповідника «Херсонес Таврійський». Його призначення на посаду відбудеться орієнтовно 20 червня.

Як повідомлялось, нещодавно з подачі голови Ради міністрів Криму, вихідця з Донеччини, Василя Джарти, набрав обертів черговий скандал низки санаторіїв, що належать профспілкам. Зокрема Джарти заявив, що керівництво ФПУ планує передати ряд санаторіїв і готелів у Криму в управління ізраїльської компанії.

схожі новини